GenelGezilecek YerlerKahvaltı Yerleri

Konya’nın En İyi 3 Kahvaltı Mekanı

Puanımız

Konya’nın En İyi 3 Kahvaltı Mekanı

Kahvaltı günün ilk öğünü olduğundan güzel bir güne başlamak için güzel bir kahvaltı yapmak sizi zinde tutacaktır.Konyada binlerce kahvaltı tabağı satan mekan olmasında rağmen bazı mekanlar var ki sadece kahvaltı tabakları ile öne çıkmaktan ziyade bulundukları konum doğal ortam ve kendilerine has hava ve tarzları ile insanları cezbetmekteler bu yazımızda da sizlere konyada bulunmakta olan konya’nın en iyi 3 kahvaltı mekanını sizler için hazırladık keyifli okumlar dileriz.

Japon Kyoto Parkı

Japon kyoto parkı denildiğinde ilk etapta japonyada ki bir park mı ? diye kendinize sorabilirsiniz fakat bu park konyada bulunmaktadır.  Konyanın kardeş şehiri olarak görülen japonya’nınn  kyoto parkı  adeta sizi japonyada hissettirecek tarzda tasaralanıp dizayn edilmiştir.

Haftaiçi ve Haftasonu olacak şekilde haftanın 7 günü saat 08.30 – 13.30 arasında ailenizle birlikte kahvaltı yapabileceğiniz dikkat çekici bir yer olarak hafızalara kazınmaktadır.

Haz Bahçe

Hz.Mevlananın burada bulunmakta zevk aldığı yerlerden biri olan haz bahçe konya’nın meram ilçesinde bulunmaktadır.

Yemyeşil bir yer zeminine sahip olan bu bahçe doğal ortamda kahvaltı yapmak isteyenlerin uğrak noktası olarak bilinmektedir.

Medcezir Kahvaltı Konağı

Konyaya gezme amaçlı gittiniz ve hz. Mevlananın mevlana müzesini giderseniz medcezi kahvaltı konağı sabah klahvaltısı için sizin için iyi bir tavsiye olabilir.  Mevlana müzesine giden yol üzerinde bulunmakta olup eski konya evlerinin içerisinde yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir