Bana En YakınDiğerHizmet

Arnavutköy Pet Oteli

Puanımız

Arnavutköy Pet Oteli

Puanımız

Seyahate çıkarken, acil bir işiniz olduğunda veya taşınırken, kedi ve köpeklerinize bakacak bir yer aradığınızda, Pet Otelleri bir nevi yükünüzü hafifletici bir dost eli gibidir.

Evcil hayvan sahiplerini en çok düşündüren, tatile ve seyahata çıkacakları zaman kedi ve köpek gibi can dostlarını  nereye ve kime emanet edeceklerinin endişesidir. Çünkü, bu can dostları ailemizin bir üyesi olup;  bebek ve çocuk gibidir. İlgiye ve sevgiye ihtiyaçları vardır. Kedimizi ve diğer evcil hayvanlarımızı bu gibi durumlarda bir yere emanet etmek istiyorsak eğer, öncelikle dikkat etmemiz gereken durumları kısaca  gözden geçirmemizde fayda var.

Tatilinizi geçirmek istediğiniz yerde, belirlediğiniz özelliklere sahip Arnavutköy Pet otellerini  E-kataloglar üzerinden de inceleyip, seçimler yapabilirsiniz. Genelde  İki türlü E-katalog sistemi vardır. İlkinde sisteme üye olan otel ya da firmalar bilgilerini veri tabanına aktarır.  İşletmelerin rezervasyon butonları sayesinde; Pet otellerin kendi rezervasyon sayfasına yönlendirildiğiniz de; konaklama yeri ve o yerin özelliklerine ilişkin  kriterlere göre arama yaparak, kendinize özel bir katalog oluşturarak daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.İkinci katalog sisteminde ise; tatil mekanlarının var olan kataloglarını  inceleyerek, beğendiğiniz bir Pet otel, pansiyon ve tatil köyünün sayfasına; kişisel notlarınızı  yazarak arkadaşlarınızla birlikte fikir alış verişinde de bulunabilirsiniz.

Kedinizi bırakacağınız Pet otelini, daha önceden bizzat gidip görmeniz güven açısından daha iyi olacaktır.

Arnavutköy Kedi Oteli

Kedi ve köpek gibi diğer evcil hayvanlarımızın geçici bir süre için bakımı ve konaklaması için teslim edeceğimiz  Pet otellerinin, kanunda belirtilen özelliklere uygun olup olmadığı ve çalışma ruhsatlarının bulunup bulunmadığına dikkat edilmesi, ileride karşılaşabileceğiniz hak mahrumiyetlerinin önlenmesi açısından yararınıza olacaktır. Kedi sağlığı ve güvenliği için bu tip  kedi otellerinin hijyen ve sağlık koşullarına uygun olması da önemlidir. Gerektiğinde hakkınızı arayabilmeniz için tercih etmiş olduğunuz Pet otelinin, resmi bir kaydının bulunması gerekir. Yani, Kanunlarda belirtildiği şekilde Ticaret siciline kayıtlı  bulunması, ve denetime tabi bir işletme olması gereklidir.

Diğer bir konu da; Konaklama öncesinde Pet sahiplerinin sorumluluğudur. Kedinizi veya diğer evcil hayvanlarınızdan birini Pet otele teslim etmeden önce; kedilerin,  toplu olarak yaşadıkları yerlerde bulaşıcı hastalıkların daha hızlı yayılabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, veterinere kedinizin aşılarını ve genel sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Eğer Kedide tedavisi süren bir hastalık durumu varsa,  Konaklama merkezinde   ilaçlarının düzenli verilmesinin sağlanması açısından  ve de acil bir durumda kedinize müdahale yapabilecek bir hekimin bulunup bulunmadığını öğrenmelisiniz. Pet sahibi olarak, size her zaman ulaşabilecekleri bir telefon numarası ve adres bırakmalısınız. Hatta  acil bir durumda ulaşılması bakımından hekiminizin de telefonunu bırakmanız sağlıklı olacaktır. Kedinizle ilgili diğer bir konu da; yiyeceği mama hakkında, Pet merkezi ile görüşmeniz kedinizin sağlığı için önemlidir.  Çünkü, konaklama yerinde kullanılan mamalar kedinize uygun olmayabilir. Çünkü, herhangi bir nedenle kedinize diyet mama kullanıyor olabilirsiniz. Bu nedenle mama tercihinde son derece titizlikle davranılmalı ve kedinize mama dışında asla başka yiyeceklerin verilmemesini söylemenizde yarar  var  ki, genelde toplum olarak kediler hakkında bir bilgiye sahip olalım veya olmayalım  bilinçsiz olarak beslemek isteriz.  Kediler kendilerini temizlerken bir hayli tüy yuttuklarından dolayı, mama dışında başkaca yiyecek maddesi vermemek kedi sağlığı için önemlidir.

Aslında Arnavutköy Pet otel kompleksinin ana faaliyeti evcil hayvanların bakımı olmasına rağmen, patili dostlarımıza bizim kadar iyi bakacak ve ilgilenecek pek çok sayıda kedi ve köpek otelleri mevcuttur.  Bir hayli geniş kaynak sunan Pet oteller ve merkezler olduğu bilinmektedir. Bu kaynakların içerisinde zaman sınırı olmadan 7/24 kedinizin veya köpeğinizin sağlığıyla ilgilenecek veterinerlerin olması da en büyük avantaj. Bu merkezlerden kedi ve köpeğiniz hakkında istediğiniz zaman bilgi alabilir, hatta canlı kamera aracılığıyla can dostunuzu izleyebilirsiniz. Ayrıcalıklı olarak, gözetmen eşliğinde kedinizin rahatlıkla oyun oynayabilecekleri alanlara sahip Pet otellere de rastlamak mümkündür. Bu tür yerlerde de yine tam zamanlı olarak, kamera kayıt sistemi ile birlikte mutlaka en az bir personel görevli olarak merkezde bulunduruluyor.

Bir kedinin beyin yapısı, insanın beynine bir hayli benzer. Duyguları üreten kısmı aynıdır. O nedenle Pet otel tercih ve seçiminizde bir nevi kedinizin yerine siz karar vermiş oluyorsunuz. İlk başta değindiğimiz gibi, ailemizden biri olan tüm evcil dostlarımızın ve özellikle de kedilerimizin  aynı bizlerde olduğu gibi ilgiye, sevgiye ve konfora ihtiyaçları  olduğunu unutmayalım.      

Kedi Oteli Servislerimiz:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir