Bana En YakınHizmet

Bağcılar Bayan Kuaförü

Puanımız

Bağcılar Bayan Kuaförü

Her yıl kıyafet modasının geçirdiği değişim gibi, saç modası da değişim geçirmektedir. Ayrıca saç modası kendi içerisinde de parça parça ayrılmaktadır. Nasıl ki fiziğinize, beden ölçülerinize göre kıyafet seçimi yapıyorsanız saç modelleri de yüz şekline, ten rengine ve yaşa göre değişiklik gösterebilmektedir. Son zamanlarda en iyi bayan kuaförleri tercih edilen saçların genelinin yaşı küçülten saç modelleri olduğunu söylemektedirler. Aynı zamanda Google üzerinden en çok araması yapılan saç modeli de 50 yaş saç modelleri 2021 olarak bilinmektedir. Bu yazıda bahsedeceğimiz bu saç modelleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve Bağcılar bayan kuaförü dahil birçok iyi kuaförde saçlarınızı bu modellere göre değiştirebilirsiniz.

Genç Gösteren Saç Modelleri

Her yaşta genç görünmenizi sağlayacak, aynı zamanda ufak değişiklikler olsa bile sizi adeta bambaşka bir insana çevirecek olan saç modelleri, saç kesimleri ve renklerinden bahsedeceğiz. Öncelikle 2021 yaş küçülten saç modelleri saç renkleri ile başlamaktadır. Saç rengi bir insanın imzası niteliği taşımaktadır. Bilindiği gibi açık renkli saçlar daha genç bir görünüm sağlamaktadır. Ancak bu açık renkli saçlar da ten rengine göre değişiklik göstermektedir. Teninize göre çok açık veya çok koyu bir saç rengi seçmeniz halinde olduğunuzdan çok daha yaşlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yorgun bir görünüm de elde etmeniz olası. Bu nedenle saç rengi seçerken ten renginizi baz almalısınız. Ancak genel olarak tabloya bakıldığında genç gösteren saç renklerinin bal köpüğü, karamel tonları, fındık tonları ve çikolata kahvesi gibi renkler olduğunu ve bu renklerin hemen hemen her cilt rengine uyum sağlayacağını söylemek mümkün.

Bunların yanı sıra hem 50 yaş saç modelleri 2021 yılında arayan kişiler gerekse de zaten genç olan kişiler tarafından tercih edilmekte olan ışıltı saç modelleri mevcut. Bu modeller ombre modellerinin yerini almaya ve sade bir görüntü sunmaya devam ediyorlar. Bunun yanı sıra ışıltı yapılan saç daha canlı, dolgun ve sağlıklı duruyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi açık renklerin -sarı gibi- genç gösteren renkler olduğunu söylemiştik ancak ten renginiz esmerse ve siz sarı saç tercih etmek konusunda ısrarcı iseniz bu saç renginin sizi yaşınızdan daha yukarılara taşıyacağını üzülerek belirtelim.

Genç Gösteren Saç Kesim Modelleri

Yaşı küçülten saç modelleri kısmında şimdi işleyeceğimiz konu yaş küçülten saç kesimleri. Burada bahsedeceğimiz saç kesimi önerileri en iyi bayan kuaförleri tarafından önerilen kesimlerdir. Öncelikle yaşı küçülten bir saç kesimi istiyorsanız saçlarınızı dolgun gösterecek bir kesim tercih etmeniz gerektiğini söyleyelim. Sönük ve cansız duran saçlar sizi solgun, bitkin ve yaşınızdan çok daha büyük göstereceklerdir. Bu mantık ile de dolgun saç modellerini kullanmanın sizi gençleştireceğini söyleyebiliriz. Hacimli bir saç görüntüsü yakalamanın anahtarı olan saç modelleri de çoğu kişinin bildiği üzere katlı modeller, V kesimler ve asimetrik kesimlerdir. Bu kesimlerde saç boyları eşit olmadığından dolayı daha hacimli bir görüntü elde edilmektedir. Bu saç modellerini kullanmanıza rağmen dilediğiniz kadar hacimli saçlara sahip değilseniz bu saç kesimine saç köpüğü ve saç spreyi ile verilmiş dalgalar çok yakışacaktır. Dolgun durmayan ancak yine genç gösteren bir diğer kesim de düz ve simetrik kesimlerdir.

Bunun yanı sıra kısa saç modelleri de saçı olduğundan daha bakımlı ve sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Kısa saçın da uzun saça oranla daha hacimli olduğunu söylersek ortak bir paydada buluşan saç modelimiz kısa saç kesimleri oluyor. Ancak bu tarz kesimleri tercih ederken de yaşınızla tezat oluşturacak şekilde aşırılık içeren modellerden de kaçınmalısınız. Kısa saç modellerinde en ideal en genç gösteren boylar omuz hizalarıdır. Yüzü gergin gösteren saç modelleri arasında da gösterilen bu modeller boyun uzunluğu da ideal olan kişiler için mükemmel seçimdir. Bunun yanı sıra 50 yaş saç modelleri 2021 yılı modası arasında bulunan perçemli saçlardan da bahsedelim. Yüz kısmında bulunan yüzeysel kırışıkların önlenmesi ve görüntüsünün yumuşatılması amacı ile kullanılan perçemler saça da daha modern bir görüntü katarken aynı zamanda hacimli saçın da anahtarıdır. Ancak perçem modeli seçimi de yine yüz şeklinize uygun olmalıdır. Yüz şekline uygun perçemler sizi genç göstereceği gibi gözlerinizin güzelliğini de ön plana çıkaracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir